Kwiecień 2012
« Mar   Maj »

Zapraszamy uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie na komiks, pod hasłem: BIBLIOTEKA? ZAWSZE! W szkole i po szkole.

Regulamin:

REGULAMIN KONKURSU NA KOMIKS

Organizatorzy konkursu

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie Filia nr 15 oraz Szkoła Podstawowa nr 169 zapraszają uczniów klas V i VI do udziału w konkursie pod hasłem:

BIBLIOTEKA? ZAWSZE! W szkole i po szkole.

Polega on na narysowaniu komiksu, który ukaże bibliotekę jako miejsce przyjazne oraz dające możliwość spędzenia czasu ciekawie, pożytecznie i bezpiecznie.

Cele:

1. Zwrócenie uwagi uczniów na bibliotekę jako miejsce odpoczynku i nauki.
  2. Popularyzacja pracy biblioteki.
  3. Kształtowanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie zdolności plastycznych.

Zadanie konkursowe

Zadanie uczestników konkursu będzie polegać na wymyśleniu krótkiej historyjki i przedstawieniu jej na czterech obrazkach. Obowiązuje format A4 podzielony na cztery pola. Komiks może być wykonany dowolną techniką (np. rysunek, grafika komputerowa).

Kryteria oceny

Jury powołane przez organizatorów oceniać będzie:

1. Zgodność pracy z hasłem konkursowym
  2. Ogólne wrażenie artystyczne i estetyczne
  3. Pomysłowość w przedstawieniu tematu

Ustalenia dotyczący pracy konkursowej

1. Prace mogą być wykonane zarówno przez jednego uczestnika jak i zespoły składające się z dwóch lub trzech uczniów.
  2. Prace przechodzą na własność organizatorów.
  3. Na udział uczestnika w konkursie muszą wyrazić zgodę rodzice lub opiekunowie prawni.
  4. Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia. Jej podpisanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ewentualną publikację komiks i przetwarzanie danych osobowych oraz zaakceptowaniem regulaminu.
  5. Z tyłu pracy należy umieścić metryczkę, w której będzie podany: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, szkoła i klasa.

Terminy i adresy:

Prace należy dostarczyć do dnia 25 maja 2012 roku (w przypadku przesyłania decyduje data stempla pocztowego) na jeden z podanych adresów:

1. Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie

94-228 Łódź, ul. Garnizonowa 38; tel. 42 611-24-98

1. Szkoła Podstawowa nr 169 im. Marii Dąbrowskiej

94-231 Łódź, ul. Napoleońska 7/17; tel. 42 634-74-11

Rozstrzygnięcie konkursu

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2012 roku. Dokładna data zostanie podana na stronach:

• Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie.
  • Nagrody zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu, które odbędzie się w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie ul. Garnizonowa 38
  • Nagrody nie będą przesyłane pocztą. Należy odebrać je w trakcie uroczystości.