Kwiecień 2013
« Mar   Maj »

Dnia 10 kwietnia na zaproszenie biblioteki szkolnej Małgorzata Skwarek-Gałęska czytała klasom drugiej i czwartej japońskie legendy z książki “Bezpowrotna góra”.

Klasa II wysłuchała utworu pt. “Niebiańska tkanina”. Część dzieci słuchała jak zaczarowana i bardzo im się spodobało. Na życzenie została przeczytana jeszcze “Bezpowrotna góra”- we fragmentach.

kl II  Kl. 2KL. II

Dla klasy IV przygotowano “Bezpowrotną górę” , ale tym razem zainscenizowaliśmy mały teatrzyk. Kilkoro dzieci, które zgłosiły się jako aktorzy, dostało do przeczytania kwestie postaci występujących w legendzie. Bibliotekarka czytała opisy i kierowała inscenizacją a dzieci starały się pokazywać uczucia i przygody jakie przeżywali bohaterzy.

IV kl.IV kl. 2

Tak się spodobało, że nie mogliśmy zakończyć na jednej legendzie. Inni uczniowie również chcieli zaistnieć jako aktorzy. Drugim utworem były “Trzydzieści trzy kwiaty lilii”.

Legendy bardzo się podobały i dzieci na koniec wyściskały bibliotekarkę. To było piękne podziękowanie. Panie nauczycielki też były zadowolone. Myślę, że trochę wiedzy i ogólnie, nastrój kraju kwitnącej wiśni, pozostaną w słuchaczach.

A wszystko to zostało zaplanowane w związku z mającymi się odbyć w dniach 27 i 28 kwietnia, Dniami Japońskimi, na Uniwersytecie Łódzkim:

dni japońskie Dni Japońskie

Dzieci mają wykonać rysunki ilustrujące legendy. Te rysunki znajdą się na wystawie, którą będą mogli obejrzeć goście festiwalu.