Maj 2013
« Kwi   Cze »

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8 – 15 maja

polakat2013

– Bibliociku czy wiesz jakie święto będziemy obchodzić w środę 8 maja?

– Nie, nie wiem. A jakie?

– Nasze. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

– Ojej. To musimy coś specjalnego przygotować. Tylko co?

– I od 8 do 15 trwa Tydzień Bibliotek. Zobacz jak wygląda plakat stworzony z tej okazji. A hasłem jest : BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH.

– A co to znaczy kreatywny?

– Kreatywny to ktoś twórczy, wnoszący coś nowego, oryginalnego.

– Czyli ja. Ja jestem oryginalny. Prawda? Biblioteka jest dla mnie.

– Prawda mój drogi. Nikt nie zaprzeczy, że jesteś oryginalny. I twórczy też jesteś. Wymyślasz różne bajki jak ta o Ekolkach.

– Nie uwierzyłaś mi? Ekolki naprawdę istnieją. Przecież we mnie też inni nie wierzą a ty tak.

– No dobrze. Masz rację. Jeśli czegoś nie wdziałam, to nie znaczy, że nie istnieje. Może jestem za duża żeby je dostrzec.

– A co zrobimy z tej okazji? To znaczy z okazji Tygodnia Bibliotek?

– Zrobimy wystawkę. Zaczniemy też cykl spotkań z dziećmi. Będę im czytała legendy, podania i baśnie polskie w bibliotece szkolnej. Uczestnikami będą dzieci z klas od I do III. Pomożesz mi wybrać i opracować te utwory.  Na zakończenie cyklu 22 maja, w bibliotece, zorganizujemy spotkanie z panem Andrzejem Zimowskim, który napisał książkę dla dzieci pod tytułem: “Kasia i okrutny czarownik”. W tej powieści pisarz nawiązuje do legend dotyczących trzech zamków na Dolnym Śląsku. W spotkaniu wezmą udział dzieci z IV i V klasy.

– Ale to już nie będzie w ramach Tygodnia Bibliotek.

– U nas po prostu Tydzień Bibliotek będzie trwał dwa tygodnie.

– I to wszystko?

– Jeszcze 8 maja poczęstujemy czytelników cukierkami a jeśli ktoś odpowie jakie święto obchodzimy dostanie owocowy upominek.

– Świetnie. Ja też mogę? Zapisuję się na kiwi.

– Oj Bibliociku, przecież ty już wiesz. Kiwi i tak dostaniesz.

– Ale do środy jeszcze dwa dni, mogę zapomnieć.

– Nie zapomnisz. Dużo czytasz i pamięć masz świetną. Bierzmy się do pracy.Musimy wybrać legendy.