Kwiecień 2014
« Mar   Maj »

Zapraszamy na kolejne spotkanie Katamaranu Literackiego. Tym razem 17 kwietnia gościem będzie “Dziewczyna z Ajutthai” a właściwie jej autorka Agnieszka Walczak-Chojecka. Oprócz tej powieści ma ona na sumieniu także wiersze. Porozmawiamy na różne tematy.

PLAKAT Walczak KG

O autorce:

Agnieszka Walczak-Chojecka – literaturą zaczęła zajmować się w wieku… 5 lat, kiedy to napisała swój pierwszy wiersz. Studiowała filologię słowiańską na UW. Uczestniczyła w festiwalach studenckich FAMA, występowała jako poetka w warszawskich klubach. Pisała słowa do piosenek, współpracując miedzy innymi z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Tłumaczyła literaturę z serbskiego – nauczyła się go mieszkając ponad 4 lata w Belgradzie. Współpracowała z literackimi pismami b. Jugosławii, Radiem Belgrad (kultowy program Index 202), Polskim Radiem. Publikowała artykuły w pismach muzycznych. Zagrała jedną z głównych ról w filmie „Grzechy dzieciństwa”. Śpiewała w awangardowym zespole. A później… przez dwadzieścia lat zajmowała najwyższe stanowiska w dużych korporacjach, gdzie odpowiadała za marketing i komunikację. Jednak w połowie 2012 roku powróciła do twórczości. I oto debiutancka „Dziewczyna z Ajutthai”. Autorka skończyła właśnie pisać drugą książkę.

Więcej informacji na: www.walczak-chojecka.pl