Styczeń 2015
« Gru   Lut »

katamaran-0

19 lutego 2015 roku o godzinie 18 zawijamy do portu Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.           Z Bydgoszczy płynie z nami bard w spódnicy:

Marzena Nowakowska

plakat Katamaran MARZENA NOWAKOWSKA

Informacje o gościu Katamaranu:

Marzena Nowakowska – polonistka i historyk, redaktor książek. Urodziła się i mieszka w mieście nad Brdą – Bydgoszczy. Pisze teksty i komponuje piosenki z kręgu poezji śpiewanej. Po wieloletniej przerwie wzięła gitarę do rąk i znów śpiewa…

Jest laureatką pięciu ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Jej utwór Duch włóczęgi nie śpi, który zadedykowała swojemu synowi, Dominikowi został piosenką laureatką Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna 2014. Na X Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej Nocnik 2014 zdobyła Nagrodę Specjalną Starosty Łęczyckiego. Na 47 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie – jury wyróżniło ją nominacją na Danielkę 2014, a zgromadzeni słuchacze – prestiżową Nagrodą Publiczności. Na VIII Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej w Ujsołach Danielka 2014 – jury przyznało Marzence Pierwszą Nagrodę dla Wykonawcy, a zgromadzeni w Dolinie Danielki miłośnicy piosenek z kręgu Krainy Łagodności – kolejny raz – nagrodzili Nagrodą Publiczności. W listopadzie br. została laureatką XXVIII Festiwalu Piosenki Turystycznej i Studenckiej w Lublinie – Bakcynalia 2014.

Marzena wykonuje utwory autorskie oraz zaprzyjaźnionych artystów i zespołów, m.in. A. Bacińskiej i S. Horbatiuka. W Jej repertuarze znajdziemy ponadczasowe piosenki Andrzeja Sikorowskiego, Agnieszki Osieckiej.