Czerwiec 2015
« Maj   Lip »

Zapraszamy 18 czerwca 2015 o godzinie 18:15 do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych ul. Zachodnia 54/56 na następne spotkanie z cyklu Katamaran Literacki Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie. Kolejnym gościem i jak zwykle wyjątkowym – bo wszyscy nasi goście są wyjątkowi -będzie Jarosław Trześniewski-Kwiecień.

Katamaran plakat j. t.-k.

zwyczajna apokalipsa

wyszliśmy
morze wściekle biło falami
na brzegu
widać było ławicę śniętych ryb
długo milczeliśmy
milczeliśmy płonącymi słowami
języki ogniste zlewały się
rozlewały
ogień rozwieszał wielką siatkę
na niebie
błyskały świetliki
i migały niemo
między nami
noc się stawała jasna
ciemniał dzień
zimno było coraz gorętsze
chłód ogrzewał wnętrza
i wszystko
coraz bardziej oddalało blisko
przybliżając daleko
wyszliśmy
morza nie było

z tomiku :"Czekoladki Mozarta"

o autorze:

Jarosław Trześniewski-Kwiecień (ur. 27.01.w 1961 r. w Mławie), poeta, prozaik, eseista, publicysta, sędzia specjalizujący się w problematyce ksiąg wieczystych, historyk.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożyciel Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej oraz współorganizator Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Przez wiele lat sędzia i przewodniczący Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Mławie.

Publikował m.in. na łamach czasopism: Literatura, Powściągliwość i Praca, Więź, Pismo Literacko-Artystyczne, Nowy Medyk, Integracje, a także w prasie regionalnej (Sedno, Tygodnik Ciechanowski, Dziennik Pojezierza, Gazeta Mławska, Dwutygodnik Mławski, Wiadomości Mławskie, Głos Mławy, Kolęda, Kurier Mławski, Te Deum). Współautor almanachów i kilku antologii poezji Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej oraz pracy Wpisy do ksiąg wieczystych (wraz z Piotrem Borkowskim; 2002, 2008).

Ważniejsze książki poetyckie

z Wikipedii: