Czerwiec 2015

Program:

* Rozpoczęcie 18 lipca 2015 rok godzina 17:00

– Koncert Fabryki Snów w Mieście Łódź

w koncercie wezmą udział:

Paweł Ciesielski

Beata Betka Czapińska

Anna Kraszewska

Maciej Kraszewski

Ryszard Krauze

Janusz Kurowski

Joanna Ulowska

Jaga Wasiak

Kaśka Włastowska

Ryszard Włastowski

oraz niespodzianka – gość spoza Fabryki Anna L. Zięba

ognisko z kiełbaskami i śpiewanki

Jeśli pogoda nam nie dopisze przenosimy całą imprezę do szkoły. A kiełbaski z grilla. Po koncercie będziemy czytać wiersze a potem śpiewanki.

* Dnia 19 lipca 2015:

– od godziny 9:00 (ale też poprzedniego dnia) zapisy do Turnieju Jednego Wiersza

– godzina 10:00 Turniej Jednego Wiersza

– niespodzianka- Sławomir Olszamowski

– Prezentacja almanachu i grup poetyckich

– Ogłoszenie wyników TJW

Podobnie jak w poprzednim dniu, jeśli pogoda nie będzie nam sprzyjać przenosimy się do szkoły

Informacja o gościach Zlotu:

Anna Ludwika Zięba

Z urodzenia: Krakowianka; z natury: niespokojna dusza o podkarpackich korzeniach. Rodzice pochodzą z miejscowości: Ujazd( u podnórza góra Liwocz) i Kluczowa (obecnie miasto Kołaczyce. Od lat mieszka na stałe w Holandii. Coraz częściej przebywa w Polsce zwłaszcza na ukochanym Podkarpaciu i jak to zięby mają, dużo „fruwa” obserwując i analizując otaczającą ją rzeczywistość. Nie skupia się na jednym gatunku sztuki, ponieważ uważa, że sztuka jest jedna a różne są tylko jej sposoby wyrażania, co robi wykorzystując wrodzoną wielokierunkowość. Anna: maluje, pisze poezję i teksty piosenek, tańczy i śpiewa – do dziś wystepuje z akademickim Zespołem Tańca Ludowego Krakowiak. Jej działalność artystyczna obejmuje: w Holandię, Polskę, Niemcy i Litwę. Opracowała własną technikę kredką i satyryczno – liryczny program autorski. Pisząc, bawi się formą, rymem, rytmem i metaforą. Ciekawa nietypowych rozwiązań, opracowała własną technikę kredką i satyryczno – liryczny program autorski. Pisząc, bawi się formą, rymem, rytmem i metaforą. Z natury wesoła, nie unika w swych utworach poruszania trudnych tematów.

Występy z ZTL Krakowiak

Europejskie turne, festiwale w De Steeg ( Holandia) i Jeanne d’ Arc ( Francja)

Występy inne

Holandia: Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Haga, Rijswijk, Brielle;

Niemcy: Oberhausen, Essen, Dortmund, Kolonia, Gelsenkirchen, Solingen;

Polska: Kraków, Bielsko-Biała, Warszawa; Litwa: Wilno ( dyplom za wkład artystyczny : Miedzynarodowy

Holandia: Brielle, Heenvliet, Haga, Voorburg;

Niemcy: Oberhausen, Dortmund, Essen;

Polska: Kraków

Jej obrazy można znaleźć również w holenderskim Biuletynie PNKV i na portalach: poezja-sztuka, Piast-Essen i Kunst Kring Voorne.

Publikacje tekstów znajdują się w antologiach: „Listy z Daleka” (Belgia), „Niosący Słowa 1” (Anglia-Londyn), „Wiersze na murach”(Polska – Kraków) „Wiersze na murach o Krakowie” z przekładem angielskim (Polska – Kraków), „Tacy MALI wielcy My” (Polska), „Po obu stronach Odry” (projekt polsko – niemiecki), „Poezie op Pootjes 3” i „Poezie op Pootjes 4” (Holandia – Haga) i innych.

Inne:31 nominacji – projekcje miniatur Kraków Rynek Główny/ róg ulicy Brackiej

Jej obrazy można znaleźć w holenderskim Biuletynie PNKV i na portalach: poezja-sztuka, Piast-Essen i Kunst Kring Voorne. Publikacje tekstów znajdują się w antologiach: „Listy z Daleka” (Belgia), „Niosący Słowa 1” (Anglia -Londyn), „Wiersze na murach” (Polska – Kraków) „Wiersze na murach o Krakowie” z przekładem angielskim (Polska – Kraków), „Tacy MALI wielcy My” (Polska), „Po obu stronach Odry” (projekt polsko – niemiecki), „Poezie op Pootjes 3” i „Poezie op Pootjes 4” (Holandia – Haga) i innych.

i

Sławomir Olszamowski, kompozytor, pianista, urodzony we Wrocławiu, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach gdzie studiował kompozycję u Henryka Mikołaja Góreckiego i Edwarda Bogusławskiego.

Komponuje muzykę: orkiestrową, kameralną, chóralną, elektroniczną i filmową.

Uzupełniał swoje wykształcenie na warsztatach kompozytorskich w: Kazimierzu na Wisłą, Borovetz (Bułgaria), Moskwie i Petersburgu oraz prywatnych konsultacjach u Witolda Lutosławskiego.

Zaraz po studiach otrzymał II nagrodę na Konkursie Młodych Kompozytorów w Warszawie.

Film „Goldgarten” ( reżyseria Sascha Bruhn), z jego muzyką, zdobył główną nagrodę na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Berlinie 2003.

„Bułgarska Fantazja”, koncert na perkusję solo i orkiestrę, zdobył III nagrodę w konkursie kompozytorskim „Perkussion” w Płowdiw (Bułgaria 7/8 2004).

Utwory S. Olszamowskiego były wielokrotnie wykonywane na wielu znaczących festiwalach muzyki współczesnej, takich jak: Warszawska Jesień , Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach, Trybuna Kompozytorów Sląskich, Mikołowskie Dni Muzyki. Cykl „Łańcuch Przeciwieństw” na orkiestrę kameralną w wykonywaniu Orkiestry Muzyki Nowej pod dyrekcją Aleksandra Lasonia, został sfilmowany przez Telewizję Polską.

W roku 2008, pod namową przyjaciół, zaczął występować publicznie jako pianista, głównie w repertuarze chopinowskim. Szybko rozszerzył go o dzieła: F. Liszta, C. Debussy’ego, A. Mozarta i innych.

Od tego czasu, koncertował w Niemczech, między innymi w: Monachium (Instytut Kultury Polskiej), Norynbergii, Koloni, Koblencji, Duisburgu oraz w Holandii w takich miastach jak: Haga (Ambasada Polska), wielokrotnie w Rijswijk i Amsterdam.

W Polskim Konsulacie Generalnym w Kolonii, na pożegnanie Konsula generalnego A. Kaczorowskiego grał utwory F. Chopina. Na Gali Amnesty International 2010 w Leichlingen oraz w wielu niemieckich miastach , występował z programami literacko – muzycznymi: „Frédéric Chopin und George Sand in Nohant” i „Le concert c’est moi-et les femmes sont toutes á mes pieds“ ( Franc Liszt). Regularnie bierze udział w projektach poetycko- muzycznych, a także współpracuje z polonijnymi organizacjami w Niemczech i Holandii.