Kwiecień 2016
« Mar   Maj »

Przed nami 53 Katamaran Literacki. Gośćmi tego spotkania będą Joanna Babiarz i Janusz Szot. Na spotkanie z Łodzią przypłyną
z Nowego Sącza.

czas spotkania: 21 kwietnia 2016 rok; godzina 18:00

miejsce spotkania: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

ul. Zachodnia 54/56; Łódź

Katamaran Joanna Babiarz i Janusz Szot plakat

Więcej o naszych gościach:

Joanna Babiarz

Urodziła się w Nowym Sączu. Pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, Dzienniku Polskim, w Wojewódzkim Biurze Planowania Przestrzennego w Nowym Sączu a obecnie pracuje w prywatnym Biurze Urbanistycznym.

Poezją zaczęła interesować się już w szkole podstawowej w 6 klasie. Pierwsze publikacje miały miejsce w gazecie lokalnej „Dunajec” oraz w „Gazecie Krakowskiej”. Jej poetyckim guru był Antoni Kiemystowicz oraz Agata Bogusława Konstanty.

Przez szereg lat uczestniczyła w Konfrontacjach Poetyckich w Częstochowie, Sejmiku Młodych twórców w Rytrze oraz Poczcie Poetyckiej w Warszawie. Była laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich m.in. im. Haliny Poświatowskiej, O Poetyckie Wrzeciono, Skrzydło Pegaza czy Turniej Jednego Wiersza. W latach 1989-1981 była najmłodszym członkiem grupy poetyckiej „Sącz”, obecnie członek Klubu Literackiego „Sądecczyzna”. Od 2002 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich przy oddziale Krakowskim. Uczestniczy w różnych imprezach poetyckich – Spotkania Poetów „Maj nad Wilią”, Międzynarodowa Jesień Literacka, Chojnickie Spotkania Poezji, Wrzosowisko w Piwnicznej, Ogrody Poetyckie w Limanowej oraz Wieczory Poetyckie w Grudziądzu. Prowadzi warsztaty literackie z młodymi adeptami sztuki poetyckiej.

Publikacje książkowe:

Arkusz poetycki – Prezentacje – 1981 r.

„Kobieta podobna do zwierzęcia” – 1984 r. Sądecka Oficyna Wydawnicza

„Miłość bezdrożna” – 1991 r. Wydawnictwo Miniatura – Kraków

„Nie stało się nic” 1998 r. Wydawnictwo Miniatura -Kraków

„Piąta pora roku” – 2000 r. Nowy Sącz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

„Tak być bez końca” 2004r. Wydawnictwo Miniatura –Kraków

„W cieniu skrzydeł” – 2005r. Wydawnictwo Krytyki Artystycznej –Kraków

"Już" – K.S.Civitas Christiana Oddział Małopolski Kraków 2008

"Historia Pewnego Domu" – 2011 – Kraków, książka dla dzieci

"Tu i Teraz" – Wydawnictwo Krytyki Artystycznej –Kraków 2012

"Być obok" -Wydawnictwo Autorskie Andrzej Dębkowski – Zelów 2015

Jej teksty pojawiły się na płycie pt: "Powroty" -poezja śpiewana w wykonaniu zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, 2010 r. a w roku 2014 została nagrana płyta autorska "Pastorałki z Nowego Sącza".- teksty pastorałek dla dzieci. Ostatnio 8 lutego br. odbyła się premiera opery dziecięcej, do której libretto jest jej autorstwa pt: "Calineczka" w wykonaniu dzieci z Autorskiej Szkoły Pianistycznej.

Janusz Szot vel Micke Bonny

urodzony w Brzesku /1964r./ Malarz, satyryk, poeta, były członek zespołu rockowego Erzatz. Debiutował rysunkiem satyrycznym na łamach tarnowskiego tygodnika "TEMI". Uczestniczył w plenerach malarskich oraz współrealizator wystaw zbiorowych i indywidualnych. W roku 1981 był laureatem konkursu malarskiego w ramach Pleneru w Brzesku.

W latach 80-tych należał do KKMP przy MAK w Tarnowie. Jako poeta debiutował w Antologii Klubu Literackiego "Sądecczyzna" – "Pierwsze Spotkanie", Nowy Sącz 1997. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Stary Sącz "Witraż Poetycki". Ilustracje jego autorstwa znajdują się na okładkach almanachów pokonkursowych oraz indywidualnych książek poetyckich Wydał tomiki poezji pt: "Ścieżki nocy", Warszawa 2002r., "Kuszenie licha" Stary Sącz 2014r. w roku 2015 był współautorem tomiku pt: Być obok" Joanny Babiarz jako autor grafik i strony tytułowej.