Maj 2016
« Kwi   Cze »

Malarstwo/plastyka/ towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam rysowanie i inne prace manualne pochłaniały mnie bez reszty. Czasy, w których dorastałam nie pozwoliły mi w  pełni rozwinąć skrzydeł – szkoła plastyczna była daleko poza wzrokiem moich Rodziców, którzy pragnęli, dla mnie przede wszystkim wykształcenia pozwalającego na utrzymanie przyszłej rodziny, mimo iż, moja pasja została zarzucona – proza życia- rodzina praca zawodowa, przewijała sie w rożnych momentach  mojego życia. Uśmiecham sie na wspomnienie broszek i innych kobiecych dodatków zrobionych z ,,niczego”, wyróżniały z tłumu mnie i moje koleżanki.  Po latach nadszedł ,,mój czas”.  Za namowa córki zostałam studentka UTW- jestem uczestnikiem zajęć plastycznych dla początkujących. To doskonała forma rozwijania wyobraźni, postrzegania kształtów, kolorów- szacunku dla sztuki. Różnorodność poznawanych technik/  akwarela, akryl, gwasz, olej, sgraffito etc/ dają mi możliwość poznawania i szukania własnego stylu. Każda wykonana praca, to nowe wyzwanie – próba lepszej, ciekawszej, ,,innej pracy”. Malowanie to radość, relaks, spełnienie pasji, wyrażenie siebie w dotychczas nieznany sposób. To dobrze spędzony czas.

Malgorzata Reczulska

plakat zaproszenie