« Sie   Paź »

Po przejściu na emeryturę zyskałam czas na malowanie. Zdobywałam wiedzę i ćwiczyłam się w sztuce malowania akwarelą na zajęciach i plenerach Uniwersytetu III wieku oraz malowania akrylami i farbami olejnymi na warsztatach  w ŁDK. Tam też ” zapracowałam” na legitymację Stowarzyszenia Plastyków Amatorów.

Brałam udział w wielu plenerach malarskich i wystawach.   Na zajęcia suiboku-ga  /sumi-e/ uczęszczam do ” Ośrodka Języka i Kultury Japonii – im. Ryochu Umedy” gdzie zajęcia prowadzą B. i M. Joshidowie. Nasze prace i zdjęcia są wysyłane do Japonii.

Wielokrotnie pokazywałam swoje prace suiboku-ga na różnych wystawach w bibliotekach, na Festiwalu Kawy, na XI Dniach Japońskich organizowanych przez Klub Yakumo-goto i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.

Moje obrazy były także udostępniane  na Międzynarodowym konkursie Aktywności Artystycznej Seniorów i Przyjaciół ROZŁOGI  Fundacji KAMENA. – W ramach festiwalu ROZHLADY 2014 były wysłane na Słowację. Można je też zobaczyć na Facebook.com

Kazimiera Jadwiga Kowalska