Październik 2013
« Wrz   Lis »
Fraczek

Opowieść o Julku – niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamienicy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą. I to takim poetą: że choćby przyszło tysiąc pisarzy i każdy tysiąc strof by wysmażył, i każdy nie wiem, jak się nadymał, nikt nie dogoni Julka Tuwima.
Rany Julek! to napisana ze swadą historia dzieciństwa Juliana Tuwima. Znajdziecie tu wiele historii z jego życia poprzeplatanych wierszami i żartami. A wszystkie tak barwne i wybuchowe, jak mikstury chemiczne małego Juliana.

Owocowe bajki

Północna Kraina leży gdzieś… na północy. Las pełen jest poziomek, jagód, malin i pachnących ziół. W lesie mieszkają poczciwie trolle, a w miasteczku Bruk kapryśna Klara, łagodny księgarz i okrutny Hokan. Do miasteczka trolle dostarczają skarby lasu. Ale nie wszystkim się to podoba…
W Owocowych bajkach spotkacie wiele trolli i skrzatów, a także jedną czarownicę. Dowiecie się też, jaką zaczarowaną moc mogą mieć leśne owoce.

Tupcio-Chrupcio

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale … nie lubi mycia zębów i zdrowego jedzenia, za to uwielbia czekoladę. Co na to powie pan dentysta? Posłuchajcie!

Nudzimisie

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Wakacje minęły, a Szymek został pierwszoklasistą! Jak możecie się domyślać, przyjaciele z Nudzimisiowa nie zostawili chłopca samego w tak ważnym dla niego momencie. W piątej części przygód sympatycznych stworków przeczytacie o tym, jak wygląda szkoła w krainie nudzimisiów, kogo Szymek spotkał w pierwszej klasie i jak poradził sobie z nowymi obowiązkami. Oczywiście nie zabraknie śmiechu, zabawy i mnóstwa sposobów na odnudzanie.

Mó tata jest super

Doskonałe historyjki do czytania na głos z dziećmi.  Wzruszające opowieści o tym, ile radości i czułości niesie każdy dzień spędzony z mamą i tatą.
Mały króliczek i szczeniaczek kochają swoich rodziców tak bardzo, jak wszystkie małe dzieci!

Źródło : www.azymut.pl