Listopad 2013
« Paź   Gru »
Sapkowski

Ku zaskoczeniu czytelników "Sezon burz" nie opowiada o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. W książce pojawiają się jednak osoby doskonale nam znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz ukochana wiedźmina, zwodnicza czarodziejka Yennefer. Na scenę wkraczają również, dosłownie i w przenośni, postaci z zupełnie innych bajek – ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Wielbiciele Sapkowskiego odnajdą w powieści cechy charakterystyczne dla stylu pisarza: wartką akcję, mistrzowskie opisy walk, barwne dialogi i liczne aluzje literackie.

Gaiman

"Ocean na końcu drogi" to baśń, nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka – czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności – owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.
Dla naszego narratora wszystko zaczęło się czterdzieści lat temu, kiedy lokator, wynajmujący pokój u jego rodziców, ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, budząc tym czynem pradawne moce, które lepiej byłoby zostawić w spokoju. Pojawiają się mroczne stwory spoza naszego świata i nasz narrator potrzebuje wszystkich sił i sprytu, by nie stracić życia w obliczu pierwotnej grozy, zarówno tej przyczajonej w rodzinnym domu, jak i sił, które gromadzą się, by ją zniszczyć. Pomocy może szukać wyłącznie u trzech kobiet z farmy na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw to ocean. Najstarsza pamięta Wielki Wybuch.

Gretkowska

To książka rodzinna, tak jak jest kino familijne. Młodsi wciągną się w przygody Marysi i jej braciszka Maksia wędrujących z mamą  przez czas. Dorosłych rozbawi  inne widzenie świata. Wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z wiedzą filozoficzną starożytności i średniowiecza. Idee Platona zrozumieją nawet dzieci bawiące się w piasku.  Cynicy okażą się pierwszymi hippisami,  Marek Aureliusz postacią z "Gladiatora", natomiast Święta Hildegarda z Bingen gwiazdą rocka.  "Jak myślisz Marysiu" gwarantuje dobrą zabawę,

Chylinska

Zupełnie nowe przygody Zezi, nowi przyjaciele i nowy dom.
W rodzinie Zezików duża zmiana. Pojawia się trzecie dziecko.
Zezia Zezik, już trochę starsza, obserwuje swoimi dziecięcymi oczami dobrze nam znany świat i oczarowuje spostrzeżeniami.
Opowieść o ciepłej i dobrej rodzinie, niby zwyczajna, a jednak niezwykle głęboka.
Mądra, wzruszająca i zabawna
Dla dzieci i dorosłych.

Mysi-domek

Przetłumaczona na wiele języków, niezwykła książka dla dzieci. Autorka najpierw wykonała drobiazgową makietę, która później została sfotografowana. To licząca ponad sto pokoików konstrukcja, w której mieszkają mysi bohaterowie. Dom myszy ma też schodki, korytarzyki, a wnętrza mieszkalne zostały wyposażone w mnóstwo potrzebnych sprzętów. Nie zabrakło też zapasów na zimę. Karina Schaapman dopisała do tego ciekawą historyjkę i powstała książka, od której trudno oderwać oczy.

Bergstrom

Albert czasem trochę rozrabia, a czasem jest grzeczny. Dziś rozrabia, bo jest bardzo niezadowolony, że musi iść spać. ? Tato, poczytaj mi książkę! ? prosi. Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje ? radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

co-robia-mrowki

Dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami małego czytelnika), poręczny format, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, tworzą prawdziwe dzieło sztuki!
Każde dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący świat mrówek, z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki.
To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Źródło : www.azymut.pl