Kwiecień 2014
« Mar   Maj »

A4-kapslowe

W ramach programu “Kapslowe gry i zabawy – pokażmy innym lepszy świat” gościliśmy aktorów Teatru Maska z przedstawieniem pt. “Drugie życie”

Rysio, po swej śmierci, staje przed niebiańskim Strażnikiem. Strażnik wytyka Rysiowi jego życiowe błędy: niechęć do nauki szkolnej, do uczęszczania na lekcje,  robienie krzywdy innym, brak zasad moralnych, wymuszenia rozbójnicze, papierosy i alkohol, a nawet próby z narkotykami, a nade wszystko „miłość” do klubu piłkarskiego a właściwie „pseudokibicowanie”, co objawiało się jedynie coraz agresywniejszymi bijatykami. Właśnie podczas jednego z takich starć, nasz Rysio ginie od ciosu nożem. Strażnik pokazuje chłopcu zdjęcia  z pogrzebu, reakcję bliskich osób, ale również zdjęcia z przyszłości jego kolegów. Z ich szczęśliwych chwil: wakacji, miłości… To Rysia ominie. W ten niezwykle subtelny sposób, zostanie poruszony tak modny wśród młodzieży wątek samobójstw.

Rysio staje przed Strażnikiem na ostateczne rozliczenie. Chłopiec próbuje przekupić Strażnika, by ten pozwolił mu wrócić do dawnego życia. Tym jeszcze bardziej pogarsza swoją sytuację. Jednak Strażnik uznaje, że skoro tak wiele osób smuciło się na pogrzebie Rysia, to znaczy, że nie jest on całkowicie złym człowiekiem i postanawia dać mu… ostatnią szansę, tzw. „drugie życie”.

Podsumowująca scena końcowa widowiska będzie niezwykle zaskakujące dla widzów.

Spektakl zorganizowano dla uczniów Gimnazjum ProEuropa wspólnie z Działem Udostępniania.