Kwiecień 2016
« Mar   Maj »

W dniach 26, 27 kwietnia gościliśmy Panią Joannę Lewandowską z Wydawnictwa Akapit Press. W zajęciach czytelniczych udział wzięli uczniowie klasy I i trzech klas II ze Szkoły Podstawowej nr 91.Najmłodsi uczestnicy podczas warsztatów pt. “Obudź w sobie apetyt na książki” zapoznali się z fragmentami książki autorstwa pisarki Joanny Kmieć “Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki”. Postać Papuka spodobała się dzieciom tak bardzo, że na koniec zajęć narysowali wspaniałe portrety stworka.

Klasy II brały udział w warsztatach czytelniczych pt. “Czary-mary z książką” oraz w warsztatach językowych “Zapraszamy do Krainy Niesnu”. Pierwsze zajęcia przygotowane zostały na podstawie książki K. Borys “Lawendowa czarownica”. Dzieci wysłuchały fragmentów powieści, a następnie “przygotowały” swoje magiczne eliksiry wypisując ich składniki podczas pracy w grupach. Warsztat drugi przygotowany został na podstawie książek J. Preisner i J. Bogusza “Dzieciaki z Krainy Niesnu”, główną atrakcją zajęć była gra słowna z wykorzystaniem rymów. Po warsztatach dzieci miały możliwość zakupienia książek wydanych przez Akapit Press w promocyjnych cenach.

zd na blog