« Paź

nasz

Dziś po raz kolejny spotkaliśmy się  z przedszkolakami na lekcji o patriotyzmie tym razem z grupą III z Przedszkola Miejskiego nr 74.

Po wysłuchaniu legendy o Lechu, Czechu i Rusie rozmawialiśmy o jutrzejszym Święcie Niepodległości. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały początki państwa polskiego i dlaczego w naszym godle jest orzeł biały. Dzieci zapoznały się z mapą Polski.  Wspólnie wyrecytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy “Kto ty jesteś? Polak mały!” . Poznaliśmy symbole Polski- flagę, godło i wysłuchaliśmy hymnu. Wyjaśniliśmy pojęcia ojczyzna, patriota i patriotyzm.

W drugiej części zajęć zaprezentowałyśmy dzieciom książkę “Kto ty jesteś?” Joanny Olech, która pokazuje, że patriotą możemy być na co dzień, nie tylko w czasach wojny gdy walczymy za nasz kraj. Nasi mali czytelnicy są patriotami ponieważ pomagają młodszym koleżankom i kolegom, starszym a także rodzicom i dziadkom. Mamy też wielu kibiców, którzy dzielnie wspierają polskie drużyny sportowe. Dokarmiają zwierzęta zimą, sprzątają po swoich psach, nie niszczą zieleni i dbają o wspólną przestrzeń. Spisaliśmy pomysły dzieci i stworzyliśmy plakat “Nasz patriotyzm”, który będzie prezentowany przez najbliższe tygodnie w witrynie bibliotecznej.

IMG_2133nasz 2IMG_2137