PostHeaderIcon Dziewczyny na politechniki

RadioŻakwBibliotece

Radio "ŻAK" po raz kolejny nadaje z biblioteki. W ramach audycji Magazyn Studencki prezentowane są wywiady z uczestniczkami imprezy "Dziewczyny Na Politechniki". Organizatorem akcji jest Politechnika Łódzka.

Akcja Dziewczyny na politechniki! i jej „młodsza siostra” – Dziewczyny do ścisłych! zainicjowane przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy, za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. Bo nauka i technologia potrzebują kobiet.

Ich potencjał i kreatywność tworzą unikatowy wkład w rozwój innowacyjności kraju.

wywiad Akcja odbywa się po raz dziewiąty, można zatem mówić już o pokoleniu Dziewczyn na politechniki! – grupie młodych kobiet zainspirowanych do podjęcia studiów technicznych. Dzięki kolejnym edycjom akcji na polskich uczelniach technicznych studiuje blisko 20 000 dziewczyn więcej niż siedem lat temu, podczas gdy ogólna liczba studentów w Polsce ze względów demograficznych maleje.

Więcej o akcji tutaj.

Kwiecień 2016