PostHeaderIcon Literacki Czar Par

Literacki Czar Par

Walentynki w Bibliotece Na Piętrze upłynęły pod znakiem literackich miłości. Każdy z czytelników odwiedzających bibliotekę mógł wziąć udział w  zgaduj-zgaduli. Zadanie polegało na połączeniu w pary postaci z książek.

PostHeaderIcon Malowany człowiek

Peter V. Brett Peter V. Brett
ur. 8 lutego 1973
New Rochelle, stan Nowy Jork
amerykański pisarz fantasy

Autor najbardziej błyskotliwego fantastycznego debiutu ostatnich lat. Powieścią Malowany człowiek rozpoczął inwazję na księgarskie rynki całego świata. Ledwie sie ukazała, a prawa do wydania książki mają już m.in. kraje Ameryki Północnej, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Grecja, Japonia, Rosja, Polska, Czechy i Hiszpania. W toku negocjacji są Chiny, Węgry, Serbia, Włochy i Turcja.

Podkreśla, że jego pierwszą znaczącą lekturą – pozaszkolną i bez obrazków – był Hobbit. Po starszym bracie odziedziczył też komiksy X-Man. Pisarz uważa, że te dwa, z pozoru mało znaczące fakty, ukształtowały jego dorosłe życie.
Studiował na uniwersytecie w Buffalo. Zdobył licencjat z j. angielskiego, krótko zgłębiał historię sztuki. Prowadził sklep z komiksami. Następnie pracował w wydawnictwie medycznym, gdzie, jak dziś ocenia, siedząc w biurowym boksie roztrwonił10 najlepszych lat swego życia. Pisał książki, z których nie miał nadziei żyć.

Źródło: https://fabrykaslow.com.pl

W roku 45. urodzin Petera V. Bretta prezentujemy na wystawce książki autora ze zbiorów biblioteki.

pustynna włócznia Malowany człowiek Malowany człowiek2

W zbiorach posiadamy następujące tytuły Petera V. Bretta:

• Malowany człowiek
  • Pustynna Włócznia