Spacer po bibliotece
Adres

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30;
42 661-50-92
mapa

wait
wait

PostHeaderIcon Od iskry do żarówki

Żarówka

Dzisiejsze zajęcia z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 112 poświęciłyśmy wynalazkom, oczywiście nie wszystkim – temat ograniczyłyśmy do światła i dźwięku. Spodziewałyśmy się, że dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej, rekwizytom oraz wiadomościom, które mają dzieci zajęcia będą interesujące. I rzeczywiście tak się stało. Magnetofon szpulowy Prawdziwą atrakcją okazał się nasz szpulowy magnetofon ZK 140 T – dzieci otoczyły go “wianuszkiem” i ze zdziwieniem oglądały kręcące się szpule emitujące dźwięk. Świetnym uzupełnieniem zajęć była “Polka komputerowa” – taniec, który dzieci przygotowały ze swoją nauczycielką.

Dalsza część wiadomości »

PostHeaderIcon Dbam o zdrowie

Dbam o zdrowie

 Piramida

O tym jak ważne jest zdrowie i jak o nie dbać rozmawialiśmy dzisiaj z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 112. Aby ułatwić zrozumienie tematu przygotowano prezentację, której kolejne slajdy pokazywały min.: jak dbać o higienę, jak sie prawidłowo odżywiać, jakie sporty uprawiać by poprawić swoją kondycję, w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo. W czasie pokazu dzieci dyskutowały oglądając kolejne slajdy. Spotkanie zakończono prezentacją książek z wystawki towarzyszącej imprezie.

Oglądamy książki o zdrowiu

mycie-rak

 

 

 

 

 

 

(rysunki pochodzą ze stron: www.w.spódnicy.pl.; www.babyhome.pl)                  Łódź, dn. 03.11.2014

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem – Melania Kapelusz

Książki Melanii Kapelusz

W ramach cyklu poranków baśni ph "Przygoda zwana czytaniem" dzieci z PM nr 112 miały okazję poznać książki Melanii Kapelusz, które pokazują świat widziany oczami najmłodszych. Ich walorem obok treści wychowawczych jest tak lubiany przez wszystkich małych czytelników humor. W księgozbiorze naszej biblioteki znajdują się trzy książki tej autorki: “Koty czyli Historie z pewnego podwórka”, “Kinga i co z niej wyrośnie” oraz “Tajemnica pewnej sąsiadki”.  Przygoda zwana czytaniem Na naszym spotkaniu przeczytałyśmy fragmenty ostatniej z książek, której bohaterka tak sie dzieciom spodobała, że powędrowały one z książką do przedszkola, by poznać jej treść do końca. W spotkaniu wykorzystano, przygotowaną przez bibliotekarki prezentację multimedialną pokazującą autorkę i jej książki.

Łódź, dn. 31 października 2014

PostHeaderIcon Jubileusz 65-lecia

Jubileusz 65-lecia

Jubileusz 65-lecia

W tym roku biblioteka obchodzi 65 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników słodki poczęstunek – cukierki ze stosowną adnotacją. Wszystkich zainteresowanych dziejami naszej placówki zapraszamy na stronę pt. “Historia biblioteki” i “Zapisane na kartach kronik bibliotecznych”

Listopad 2014
P W Ś C P S N
« paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwum