Spacer po bibliotece
Adres

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30;
42 661-50-92
mapa

wait
wait

PostHeaderIcon Księga cytatów o książkach i bibliotekach

Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć

 

Tykał zegar, minuta mijała za minutą, a mama czytała, czytała, czytała…
Aż zaczęła ziewać.
Dlatego przerwała czytanie i zamknęła książkę.
Ale Tupcio ani myślał iść spać w samym środku bajki.
- I co?, i co? Co się potem stało? – pytał przejęty.- Czy zły kot zjadł biedna myszkę? Wstrętny kocur, prawda, mamusiu?

Tupcio Chrupcio : nie mogę zasnąć / Anna Casalis. – Warszawa, 2012

PostHeaderIcon Znam ze snu – na Walentynki Śpiąca królewna

 Najpiękniejsze bajki świata. - Wrocław, 2002

“Królewicz przedarł się przez kłujący  gąszcz i dotarł do pogrążonego we śnie pałacu. Chodził po komnatach, aż trafił do śpiącej królewny. Oczarowany urodą księżniczki, złożył pocałunek na jej czole. W tej samej chwili królewna przebudziła się. Otworzyła i słodko uśmiechnęła się do królewicza. A potem oboje biegali po pałacu i budzili wszystkich z długiego snu. Jeszcze tego samego dnia król wyprawił im wesele. Potem żyli długo, a dobra wróżka czuwała nad ich szczęściem” (Najpiękniejsze bajki świata. – Wrocław, 2002)
W 1959 roku powstał pełnometrażowy film animowany na podstawie baśni Charles’a Perraulta “Śpiąca królewna”. Film nakręciła wytwórnia Walt Disney Pictures. Przewodnia piosenką filmu był utwór Once upon a dream. I właśnie tę piosenkę chcemy zaproponować na Walentynki:

Dalsza część wiadomości »

PostHeaderIcon Dwie Dorotki – przedstawienie kukiełkowe

Dwie Dorotki

Daleko stąd, daleko… za górą wysoką, za rzeką szeroką była wioska, a w tej wiosce biała chata, a w tej chacie mieszkał kmieć Pazurek z żona Pazurkową. I były w chacie dwie Dorotki

“Dwie Dorotki” to bajka, która opowiada o dobrej i złej siostrze i o tym, jak ich postępowanie zostało odpowiednio nagrodzone. Bajkę napisała Janina Porazińska i na tym tekście oparto scenariusz nowego przedstawienia w Bibliotecznym Teatrzyku Lalek. Kukiełki i scenografię wykonały bibliotekarki i one też po raz kolejny animowały kukiełki, użyczając im swoich głosów. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i nauczycielek.

Dalsza część wiadomości »

PostHeaderIcon Kolędowanie

22 stycznia zawitała do naszej biblioteki grupa kolędników. Były to Kolędnicy w bibliotecedzieci z Przedszkola Miejskiego nr 112, które zaprezentowały swoim rówieśnikom z PM nr 151 obyczaj kolędowania, który rozpoczynano po świętach Bożego Narodzenia, a kończono przed dniem Trzech Króli. Obyczaj ten jest nadal kultywowany w wielu regionach Polski.    Kolędnicy chodzą całymi grupami składając gospodarzom   “rymowane” i “śpiewane” życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Wspólny taniec Takie też życzenia odebrali uczestnicy dzisiejszego spotkania, a w podziękowaniu za nie przedszkolaki z PM nr 151 zainicjowały wspólny taniec.
kolędnicy

  

 

 

 

 

 

(ilustrację przejęto ze strony http://www.diecezja.rzeszow.pl/)

Marzec 2015
P W Ś C P S N
« lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwum