Spacer po bibliotece
Adres

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30
mapa

wait
wait

PostHeaderIcon Paddington

rys.10  

 

“Państwo Brown po raz pierwszy ujrzeli Paddingtona na peronie stacji kolejowej. I właśnie to sprawiło, że Paddington otrzymał takie niezwykłe jak na misia imię. Paddington bowiem jest nazwą stacji kolejowej w Londynie.”

 

 

 

Dalsza część wiadomości »

PostHeaderIcon Księga cytatów o książkach i bibliotekach

Biblioteka pana Lemoncella

Tymczasem na drugim końcu miasta dr Janina Zinczenko, sławna na całym świecie bibliotekarka szła szybkim krokiem przez wielki jak jaskinia budynek, którego uroczyste otwarcie miało nastąpić za parę dni. Nową bibliotekę miasta Alexandriaville budowano od pięciu lat. Wszystkie prace odbywały się w największej tajemnicy pod najbardziej ścisłym nadzorem(…) Dr Zinczenko nadzorowała je w imieniu swojego pracodawcy, bardzo ekscentrycznego (niektórzy sądzili, że szalonego) miliardera. Tylko ona wiedziała, jakie zagadki i cudowności kryje nowa. niewiarygodna biblioteka(…) Zatrzymała się, żeby spojrzeć na najbardziej efektowną atrakcję biblioteki: Cudowną Kopułę(…)

Informacja z okładki
Niezwykła opowieść o tym, że czytanie może być najwspanialszą przygodą, a biblioteka miejscem bardziej tajemniczym i fascynującym niż wirtualny świat gier komputerowych”http://www.lo6bb.zsoak.pl/

Zapraszamy do czytania

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (czerwiec 2015)

Polska, To lubię!

Dalsza część wiadomości »

PostHeaderIcon Przygoda zwana czytaniem – Janosch

Tygrys i Niedźwiedź

“Miś i Niedźwiedź mieszkali w małym, przytulnym domku z kominem. – Ale nam się dobrze powodzi – mawiał Tygrysek – mamy przecież wszystko, czego dusza zapragnie, i możemy się niczego nie bać. A w dodatku jesteśmy bardzo silni. Prawda, Misiu? – Oczywiście – odpowiadał Miś – ja jestem silny jak niedźwiedź , a ty jesteś silny jak tygrys. To chyba wystarczy”.

Dalsza część wiadomości »

Sierpień 2015
P W Ś C P S N
« lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwum