Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Historia książki i jej budowa

Historia książki i jej budowa to temat pogadanki, którą przygotowano 30 marca dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej nr 164. Zajęciom towarzyszyła wystawa pozycji znajdujących się w bibliotece i rekwizyty przygotowane przez bibliotekarki: tabliczka gliniana, zwój papirusu, starodruk.

Historia książki w zbiorach biblioteki Papier czerpany, tabliczka gliniana...

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z książką i zmieniającą się jej formą na przestrzeni wieków. Omówiono też narzędzia i materiały pisarskie oraz budowę współczesnej książki. Na zakończenie dzieci przystąpiły do tworzenia własnej „publikacji”, musiały zadbać o jej najważniejsze elementy: okładkę, kartę przedtytułową i tytułową, a kolejne strony zapełnić tekstem i ilustracjami.

Oglądamy książki i czasopisma Słuchamy i oglądamy   Tworzymy własną książkę Egipskie pismo

Pod adresem: http://katalog.mbplp.lodz.pl/filia2/LibraOpac.dll?zd&sID=0&zID=54 znajduje się zestawienie dostępnych w naszej bibliotece publikacji n.t historii książki.

Odwiedź nas na Facebooku