Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Polecamy – przeczytaj (maj 2011)

Nasze propozycje książek starszych, ale także ciekawych.

Czwórka pluz z wieloryba W puszczach i sawannach Kamerunu Przygoda

Czwórka plus z wieloryba / Sławomir Grabowski, Marek Nejman

Akcja utworu rozgrywa się w czasie kilkudniowego rejsu po Bałtyku, w którym uczestniczy dwunastoletni siostrzeniec kapitana statku. Krzysztof od dawna marzy o wspaniałych wakacjach np. w Bułgarii czy Jugosławii, lecz to znów mają być kolejne nudne wakacje spędzone w domu, albo u dziadka na wsi. Rozczarowany chłopak ucieka więc z domu i odnajduje w Gdyni swojego wujka – kapitana statku – który po namyśle zabiera siostrzeńca na morze. Rejs po Bałtyku jest dla Krzysztofa swoistą szkołą życia, uczy się w ciągu tych kilku dni odpowiedzialności oraz szacunku dla pracy własnej i innych.

W puszczach i sawannach Kamerunu / Kamil Giżycki

Trzeci tom z cyklu powieści podróżniczo-przygodowych (Nil, rzeka wielkiej przygody”, “W pogoni za MWE”). Bohaterami książki są dzieci Polaków zamieszkałych w Chartumie, właścicieli firmy zajmującej się łowieniem zwierząt do ogrodów zoologicznych. W czasie wakacji dzieci uczestniczą w wyprawach organizowanych przez ich ojców. Tym razem Jacek i Dzika odwiedzają Kamerun. W powieści znajdziemy dużo wiadomości z dziedziny geografii i przyrody.

Przygoda / Jack London

Awanturniczo-romantyczna opowieść, której akcja toczy się na Wyspach Salomona w okresie tzw. wielkiej akcji werbowniczej tubylców potrzebnych na plantacje trzciny i kopry. Anglik Dawid Sheldon – właściciel plantacji palm kokosowych – zmaga sie z najemnymi robotnikami zwerbowanymi spośród okolicznych ludożerców. Wątek romantyczny w powieści rozwija sie wraz z pojawieniem się na plantacji amerykanki Joanny Lackland. Egzotyczne tło akcji to dodatkowy atut tej powieści.

Odwiedź nas na Facebooku