Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Księga cytatów o książkach i bibliotekach (*3)

Dawno nie byłam w gminnej bibliotece, a szkoda, bo gdy weszłam do niewielkiego parterowego budynku, od razu poczułam tę budzącą przyjemny dreszczyk tajemniczość, pachnącą zakurzonym papierem. Błoga cisza wyostrzyła mój umysł, odblokowała szare komórki, na moment wręcz oszołomiła.

Tajemnica rodzi kłopoty

Bibliotekarka parsknęła śmiechem i pokręciła głową. – Łacina to język starożytnych Rzymian, nie łacinników. Choć znawców tego języka rzeczywiście nazywa się łacinnikami. Nie słyszałam o rzymskim schronie ani o żadnej tego typu budowli w Bukowej Górze, ale poszukaj na naszej stronie – wskazała ręką boczne przeszklone drzwi. – Na naszej stronie? – W Internecie dziecinko. Nie sądziłaś chyba, że ta biblioteka ciągle tkwi w średniowieczu?

Tajemnica rodzi kłopoty / Mariusz Niemycki. – Kraków, 2010

Odwiedź nas na Facebooku