Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nie było nas, był las

Księżniczka z północy

Odeszli wczesną wiosną, nim słońce rozpuściło ostatnie śniegi. Niedługo potem puszcza na powrót objęła w posiadanie wydartą jej przez ogień ziemię i przyjęła jako naturalny dar złożoną w niej dziewczynę. Dziesięć stuleci później powstała tu wieś nazwana Retkinią, jakoby od słów ret i kin, co miało znaczyć sieć zarzuć albo porzuć. Jej mieszkańcy mieli bowiem, prócz pracy na roli […] zarzucać sieci na zwierzynę, w którą obfitowały tutejsze lasy.

Łódź w baśni i legendzie. – Łódź, 2001

Legenda “Księżniczka z północy, czyli historia pierwszych osadników Retkini” pomogła przekazać dzieciom krótką historię terenów zielonych w naszej dzielnicy. Z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 112 rozmawialiśmy o Ogrodzie Botanicznym, Palmiarni i Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi. Spotkanie urozmaiciły książki o roślinach i zwierzętach hodowanych w Ogrodach oraz zagadki i zabawa z tekstem książki pt. “Kłopoty pana Krokodyla” Barbary Barszcz.

Biuletn Informacyjny Ogród Botaniczny w Łodzi Książka zabawka Praca z tekstem

Odwiedź nas na Facebooku