Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Smocza bibliografia (*2)

Smok1

Poniżej prezentujemy drugą część bibliografii zawierającej opisy książek, których bohaterami są smoki. Wszystkie te wydawnictwa można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Bambolandia

Małgorzata Musierowicz, autorka książek dla dzieci i młodzieży, której większości czytelnikom nie trzeba przedstawiać, jest twórcą trzech opowiastek dla dzieci – Ble-Ble, Kluczyk, Światełko, które zostały wydane pod jednym tytułem “Bambolandia”. Ich bohaterowie to rodzeństwo – Zosia, Emilka i Andrzej przeżywają niezwykłe przygody w których też uczestniczą ich znajomi: smok Bambolarz i jego smocze dzieci – Bambolo i Bambolina.

Bambolandia / Małgorzata Musierowicz.- Łódź, 1992

Nie kończąca się historia

Nie kończąca się historia niemieckiego pisarza Michaela Ende to poruszająca opowieść dla dzieci i młodzieży. W książce przeplatają się dwa światy – świat rzeczywisty i świat baśniowy. Dziesięcioletni Bastian bohater powieści za sprawa wykradzionej z antykwariatu książki wyrusza w pełna przygód wędrówkę.

Nie kończąca się historia / Michael Ende.- Wrocław, 2001

Smoki świata

Czy chcesz wiedzieć skąd się wzięły smoki, co je różniło, a co łączyło, jak się zmieniały na przestrzeni wieków? – na te i inne pytania młody czytelnik znajdzie odpowiedź w tej bogato ilustrowanej i ciekawej książce będącej zbiorem wiadomości o smokach z całego świata.

Smoki świata / Gerald Legg.- Bielsko – Biała, 2009

Smok ze smoczej jamy

Ponadczasowa legenda mistrzowsko zilustrowana przez Edwarda Ludczyna opowiadająca o smoku wawelskim i sprytnym szewczyku Dratewce.

Smok ze Smoczej Jamy / Wanda Chotomska.- Warszawa, 1981

Kroniki zaczarowanego lasu

Seria książek Patricii C. Wrede opowiada w sposób zabawny o dzielnej księżniczce, która ucieka z zamku by zamieszkać z jednym z najbardziej niebezpiecznych smoków. Dalsze przygody księżniczki opisane są w kolejnych częściach cyklu: W poszukiwaniu smoka, Przywołanie smoków, Rozmowy ze smokami.

Kroniki zaczarowanego lasu / Patricia C. Wrede

Odwiedź nas na Facebooku