Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Poznajemy świat zwierząt

Pluszaki

Wyobraź sobie, że mały lewek to twój kolega. Posłuchaj jego opowieści o tym, jaki jest, gdzie mieszka i w co lubi się bawić.

Pamiętnik małego lwa / Honor Head. – Warszawa, 1999

RozmawiamyKsiązka i ja Słuchamy opowieści o zwierzętach

Fascynujący świat zwierząt stał się tematem pogadanki dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 112. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności rozróżniania zwierząt występujących na świecie. Omówiono min. znaczenie zwierząt dla człowieka, różnice między zwierzętami żyjącymi dziko a udomowionymi. Charakterystyczne cechy zwierząt pokazano na podstawie książki Pauliny Bush “Świat zwierząt”, wykorzystano też zawarte w publikacji pytania: dlaczego królik ma długie uszy, co lubi jeść mis panda, dlaczego wielbłąd ma garb i wiele innych. Zajęcia zakończono dyskusją na temat ulubionych zwierząt.

Odwiedź nas na Facebooku