Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (grudzień 2011)

Jego dramaty doczekały się tysięcy inscenizacji. Ich przesłanie jest uniwersalne: przetrwało jego czasy. Na podstawie tych dzieł nakręcono wiele znakomitych filmów, które dzięki nowoczesnej technologii na nowo pokazały magię jego sztuki. Nie ulega wątpliwości, że był to jeden z najwybitniejszych pisarzy w dziejach świata.

“Opowiadania dla dzieci według Shakespeare’a”. – Ożarów Mazowiecki, cop. 2011

Szekspir Opowiadania dla dzieci według Shakespeare'a

“Opowiadania dla dzieci według Shakespeare’a” to książka, dzięki której młodzi czytelnicy mogą poznać najpopularniejsze utwory dramatopisarza. Publikacja zawiera adaptacje sześciu dramatów artysty, jest to “Wieczór Trzech Króli”, Romeo i Julia”, “Burza”, “Sen nocy letniej”, “Makbet” i “Hamlet”. Tekst opowiadań wzbogacają cytaty z dzieł Williama Shakespeare’a i piękne ilustracje, które ułatwiają wyobrażenie sobie bohaterów opowiadanych historii.

burza

Odwiedź nas na Facebooku