Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Smocza bibliografia (*6)

Smok1

Poniżej prezentujemy szóstą część bibliografii zawierającej opisy książek, których bohaterami są smoki. Wszystkie te wydawnictwa można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Nawet smok musi myć zęby

Dydaktyczna książka dla dzieci, promująca higienę jamy ustnej i zdrowe odżywianie. Bohaterka opowieści Marysia po wysłuchaniu szkolnej pogadanki na temat mycia zębów, wie jak  pomóc biednemu smokowi, którego rozbolały zęby.

Nawet smok musi myć zęby / Iris Rossbach. – Lublin, 2011

Smoki ze Zwyczajnej Farmy

Kiedy Tyler i Lucinda dowiadują się, że mają spędzić wakacje na Zwyczajnej Farmie u nieznanego im wuja Gideona, są przekonani, że będą to najnudniejsze wakacje w ich życiu. Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Na taj farmie nic nie jest zwyczajne i to zarówno ludzie którzy tam pracują, jak i zwierzęta, którymi oni sie opiekują. I tak wakacje u wuja Gideona okazują się fantastyczną przygodą.

Smoki ze Zwyczajnej Farmy / Tad Williams, Deborah Beale. – Poznań, 2010

Bambarycja nowoczesna czarownica

Dwie zabawne historyjki o niesfornej czarownicy Bambarycji, która powoduje zamieszanie gdziekolwiek sie pojawi, o jej blaszanym smoku Zawiasku, zawsze gotowym wybawiać ją z kłopotów oraz o bliźniakach Darku i Marku, którzy zjawiają się tam gdzie należy, żeby zaprowadzić porządek.

Bambarycja, nowoczesna czarownica / Ann Rocard. – Bielsko-Biała, 2004

Odwiedź nas na Facebooku