Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Smocza bibliografia (*7)

Smok1

Poniżej prezentujemy siódmą część bibliografii zawierającej opisy książek, których bohaterami są smoki. Wszystkie te wydawnictwa można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Bajeczki na 3 minuteczki Smoki

Książeczka zawiera dwanaście zabawnych historyjek, których bohaterami są smoki. Ale nie tylko – spotykamy tam również skrzaty, elfy, wróżki, księżniczki i rycerzy, z którymi smoki żyją w przyjaźni, pomagają im  i ochraniają je. Razem też przeżywają ciekawe przygody. Dodatkowym walorem opowiadanych historii, są zabawne ilustracje.

Bajeczki na 3 minuteczki – Smoki / Milena Baisch. –Warszawa, 2009

Zbyszko z Murowańca

Pełna humoru opowieść o chłopcu imieniem Zbyszko, który bardzo chciał zostać rycerzem. A ponieważ nie wywodził się z rycerskiego rodu, aby urzeczywistnić marzenie, mógł liczyć tylko na swój spryt i odwagę. Okazja nadarzyła się, kiedy trzygłowy smok zaatakował zamek, wzbudzając popłoch wśród jego mieszkańców.  Zbyszko wykazał się sprytem, pozbył się smoka, a w nagrodę król pasował go na rycerza

Zbyszko z Murowańca / Tomasz Michałowski. – Wrocław, 2009

Smoki

W tajemniczym świecie na Archipelagu, żyją obok siebie jednogłowe i trójgłowe smoki, czarodzieje i czarownice. Stamtąd pochodzi  też  Dawid – młody czarodziej – członek Bractwa Szkarłatnych Liter, który udaje się na poszukiwanie zaginionej Korony Królów. Jeżeli jego wyprawa się powiedzie, może  przywrócić równowagę między światem ludzi a smoków, ocalić Archipelag przed straszliwym potworem Sorkiem oraz pogodzić zwaśnione od wieków smoki.

Smoki / Andrzej Żak. – Chorzów, 2009

Odwiedź nas na Facebooku