Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon Bezpieczne dziecko

Powiedz komuś Powiedz komuś 1

Powiedz komuś! / Elżbieta Zubrzycka. – Gdańsk, cop. 2004

Przestępca to nie tylko ten, kto bije, grozi pistoletem czy zabija. Przestępcą może być także ten dorosły, który nie zachowuje się wobec dzieci tak, jak powinien. Może namawiać dziecko do robienia rzeczy, które je zawstydzają.

Zły dotyk nie! / Delphine Sauliére, Bernadette Després. – Warszawa, 2005

W księgozbiorze naszej biblioteki znajduje się szereg książek, prezentujących w formie historyjek, problemy z jakimi mogą spotkać się dzieci w codziennym życiu. Wydawnictwa te przeznaczone są także dla rodziców, wychowawców i nauczycieli, pomagają w rozmowie z dziećmi na trudne tematy, zwłaszcza jeśli te tematy sprawiają dorosłym trudność, a szczególnie wtedy, kiedy należy mówić o zagrożeniach. Poniżej pokazujemy książki mówiące m. in. o molestowaniu dzieci przez dorosłych i pokazujące różne sposoby zachowania się w takiej sytuacji.

Dobre i złe sekretyPocałunek ślimaka

Nie lubie łaskotek Zły dotyk - nie

Powiedz komuś Trzy pytania do Dobrej Wróżki

Dziecku należy się pomoc oraz bezpieczeństwo i są dorośli, którzy potrafią to zapewnić.

Trzy pytania do Dobrej Wróżki / Elżbieta Zubrzycka. – Gdańsk, 2007

Odwiedź nas na Facebooku