Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Encyklopedie i słowniki

Encyklopedie i słowniki

W dobie Internetu postanowiliśmy przypomnieć młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły nr 164, że nie tylko na stronach WWW odszukają potrzebne informacje, ale przede wszystkim znajdą je w książkach stanowiących księgozbiór podręczny biblioteki. Dlatego w dniu 20.03 gościliśmy uczniów klasy piątej na lekcji bibliotecznej zatytułowanej “Encyklopedie i słowniki”. Zajęcia rozpoczęto wyjaśnieniem  terminów: informacja i źródła informacyjne. Następnie zostały szczegółowo omówione rodzaje słowników i encyklopedii. W trakcie zajęć, zadaniem dzieci było odszukiwanie wybranych haseł w tych kompendiach wiedzy, a następnie zaprezentowanie swojej pracy. Urozmaiceniem lekcji była krzyżówka związana z jej tematem. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tradycyjnymi źródłami informacji oraz nauka sprawnego korzystania z tych książek.

Korzystamy z encyklopedii

Odwiedź nas na Facebooku