Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Wspólne muzykowanie, czyli rozmawiamy o instrumentach muzycznych

Wspólne granie

Wkurzyła się kiedyś zebra i zrobiła awanturę, gdy niechcąco zobaczyła fortepianu klawiaturę. – To jest plagiat! Protestuję! Ten wzór jest zastrzeżony, a tu widzę, że bezczelnie został zebrom ukradziony! Ktoś nas podle wykorzystał(…)

Muzyczna zgraja / Izabella Klebańska. – Łódź, 2006

Nasza podróż z dziećmi z Przedszkola Miejskiego Nr 112 w krainę muzyki pozwoliła przedszkolakom zapoznać się z niektórymi  instrumentami muzycznymi, a dzięki wysłuchaniu płyty cd, będącej uzupełnieniem książki I. Klebańskiej “Muzyczna zgraja” poznać dźwięki jakie wydają te instrumenty. Zajęcia uzupełniły wiersze i zagadki oraz wspólna gra na prostych instrumentach muzycznych,  które “przywędrowały” do biblioteki razem z dziećmi.

Obraz 020 Obraz 006

I jeszcze zagadka, której rozwiązanie jest proste:

Gąszcz kropek, kresek, linii zna dobrze każdy uczeń. W wejściu do tej krainy wiszą dwa dziwaczne klucze.

to MUZYKA oczywiście!

23 marca 2012