Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku – przedstawienie kukiełkowe

Król i Ochmistrzyni

Baśniowy świat w naszym Bibliotecznym Teatrzyku Lalek otworzył się po raz kolejny dzięki Marii Kownackiej i jej książce “Wybór scenariuszy dla teatrzyków szkolnych dla klas I-III”. Po dokonaniu adaptacji tekstu scenariusza bajki “O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku” powstała wersja naszego przedstawienia. Bajka miała szczęśliwe zakończenie, królewnę porwaną przez złego i straszliwego smoka uratował dzielny szewczyk. Król Gwoździk miał wątpliwości czy córka może zostać żoną szewczyka, ale królewna nie wahając się powiedziała:

Nie chcę być ja królową, wolę ja być szewcową! Po świecie wędrować, buty reperować

Królewna i Baba Jaga Królewna i Smok

Widzowie

W premierze bajki uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 112. Spektakl zebrał wiele oklasków, a po skończonym przedstawieniu dzieci mogły same bawić się “w teatr” animując lalki.

Obraz 057 Obraz 068

26 marca 2012