Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Obraz 024

Obraz 026

W ramach trwającego od 1 czerwca pod patronatem akcji “Cała Polska czyta dzieciom”, Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom biblioteka włączyła się do imprezy przeprowadzonej w Miejskim Przedszkolu nr 112 polegającej na tym, że dzieciom czytali ich rodzice, wychowawczynie oraz my – bibliotekarki. W naszym wykonaniu dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima. Najbardziej podobała się “Rzepka” podzielona na role, przeczytana z dużym udziałem zgromadzonej widowni. Na zakończenie każda z nas otrzymała pisemne podziękowanie.

ET

Obraz 035

Chcąc pozostać jeszcze przez chwilę w atmosferze tego spotkania proponujemy jeden z czytanych wierszy:

Dyzio marzyciel.  Położył się Dyzio na łące, Przygląda się niebu błękitnemu i marzy: “Jaka szkoda, że te obłoczki płynące nie są z waniliowego kremu… A te różowe – że to nie lody malinowe… A te złociste, pierzaste – że to nie stosy ciastek… I szkoda, że całe niebo nie jest z tortu czekoladowego… Jaki piękny byłby wtedy świat! Leżałbym sobie, jak leżę, na tej murawie świeżej, wyciągnąłbym tylko rękę i jadł… i jadł… i jadł…”

Wiersze dla dzieci / Julian Tuwim. – Warszawa, 1988

5 czerwca 2012