Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Bezpieczne dziecko – Na drodze

Moja droga do szkoły Idziemy się bawić

Jako mieszkańcy dużego miasta, gdzie w labiryncie ulic porusza się dużo pojazdów i pieszych, jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. W tych warunkach łatwo o wypadek, dlatego zarówno kierujący pojazdami, pasażerowie jak i piesi muszą dbać o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie od wieku i zajęcia muszą znać jego zasady i stosować się do nich. W zbiorach naszej biblioteki znajdują się książki pomocne w zdobywaniu wiedzy na ten temat, które adresowane są dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.  Oto niektóre z nich:

Bądź ostrożny na ulicy-crop

Uważaj na jezdni

Jak przechodzićprzez ulicę

Uczę się jeżdzić

Niebezpieczna może okazać się nie tylko podróż, zagrożeń jest znacznie więcej. O tym jak się zachować, gdy  grozi niebezpieczeństwo w lesie, na placu zabaw czy nad wodą podpowie najmłodszym program edukacyjny ze zbiorów multimedialnych naszej biblioteki “Zabawa urwisów, czyli jak unikać niebezpieczeństw”.

Zabawy urwisów

Natomiast w zbiorach muzycznych znajduje się płyta z nagraniem bajki Wandy Chotomskiej “Trampek na drodze” opowiadającej o przygodach gałgankowego pieska wędrującego autostopem z Jankiem. Trampek uczy spotkane po drodze zwierzęta zasad ruchu drogowego. Proponujemy wysłuchanie fragmentu tej opowieści:

Trampek na drodze

19 czerwca 2012