Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon “Złota Lista Książek”

LOGO ABC-kontra

Czytajmy Dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

Już od 10 lat Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" z powodzeniem namawia rodziców i opiekunów do systematycznego, codziennego czytania dzieciom książek.

Pasja czytania, zaszczepiona w dzieciństwie i przez wiele lat wspierana przez dorosłych czytających dzieciom na głos, jest witaminą dla ich wszechstronnego rozwoju i szczepionką przeciwko wielu zagrożeniom ze strony społeczeństwa i masowej kultury.

Fundacja w ramach promocji czytelnictwa publikuje “Złotą Listę Książek”, która zawiera wydawnictwa zalecane do głośnego czytania dzieciom.  Książki te “uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi”. Lista jest sukcesywnie uzupełniana o nowe pozycje.
Jako drugie ze “Złotej Listy”  prezentujemy książki dostępne w naszej bibliotece, a przeznaczone dla dzieci w wieku od 4–6 lat:

Baśnie Kubuś Puchatek Chatka Puchatka

Leśne głupki O gajowym Chrobotku i jeleniu Wietrzniku Emil ze Smalandii

Obraz Piaskowy wilk Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia

Pięciopsiaczki Przygody Koziołka Matołka Wiersze łamiące języki

Na Liście znajdują się też tytuły, których nie posiadamy:

– Florence and Richard Atwater: Pan Popper i jego Pingwiny

-Iwona Czarkowska: Biuro zagubionych zabawek

– Waclaw Čtvrtek: Baajki z mchu i paproci

– Grzegorz Janusz: Misiostwo świata

Biblioteka zamierza uzupełniać swoje zbiory o kolejne pozycje Listy.

Biblioteka posiada zgodę na umieszczenie na stronie ‘”Złotej listy” książek rekomendowanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Odwiedź nas na Facebooku