Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (lipiec 2012)

Wesoły autobus już grzeje silnik. Spakowany? Zdecydowany? Gotowy, by zostać prawdziwym turystą? Tyle miejsca czeka na odkrycie. Tyle tajemnic, legend, duchów, przygód, skarbów i innych atrakcji ukryło się gdzieś na mapie. Pora je wytropić. Podróż za chwilę się zacznie. Proszę wsiadać, drzwi zamykać!

Skaut

Poradnik małego skauta

Przewodnik małego turysty

rzewoźniak. – Poznań, 2011

rysty / Marcin Przewoźniak. – Poznań, 2012

Wakacje, z radością witane przez młodszych i starszych, to czas podróży i wypoczynku. Któż za nimi nie tęskni w zimowe wieczory?

Marcin Przewoźniak w książce Przewodnik małego turysty : wesoły autobus, czyli podróże po Polsce Strrraszne wycieczki... proponuje mnóstwo pomysłów na zwiedzanie naszego kraju. Można tu znaleźć informacje o atrakcyjnych miejscowościach dla miłośników turystyki wodnej i konnej, o parkach dzikich zwierząt i dinozaurów, zabytkach techniki, zamkach i turniejach rycerskich, planetariach oraz sportach zimowych. Historia miast i zabytków, legendy, ciekawostki, a także praktyczne porady dla podróżujących, zostały opracowane w sposób zachęcający do poznawania tych miejsc i obiektów. Tę   wyjątkowość i wartość książki podkreśliły jeszcze piękne ilustracje Olgi i Janusza Baszczaków. Książka Marcina Przwoźniaka adresowana jest do uczniów szkoły podstawowej i ich opiekunów.

… ”Dzielni-samodzielni, do dzieła!” to wezwanie zamieszczone przez Marcina Przewoźnika we wstępie do drugiej książki, którą chcemy polecić na wakacje  Przewodnik małego skauta : wszystko co musisz wiedzieć by przetrwać!. Jak wysłac wiadomość Książka pomoże – jak autor dalej napisał – zostać  “nie bojącym się ciemności, wiedzącym jak postępować z psem i kotem, potrafiącym tropić zwierzęta, własnoręcznie zrobić śniadanie,  a nawet uszyć ubranie ze starego koca”. Te i inne rady mogą okazać się niezbędne w radzeniu sobie podczas podróży w nieznane.

Odwiedź nas na Facebooku