Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Skąd się biorą dzieci?

Krąży w świecie bajek sporo o tym, skąd się dzieci biorą. Lecz kochani, bądźmy szczerzy, kto w bociany dzisiaj wierzy? […]  Skąd się wziąłem?

Skąd się biorą dzieci / M. Brykczyński.- Warszawa, 2005

Wyścig

Rodzice wielokrotnie słyszą pytanie: skąd się biorą dzieci? W bibliotece “od zawsze” obserwujemy zainteresowanie dzieci książkami na temat fizjologii i rozrodu. Uświadamianie Przeglądanie książek na wstydliwy dla dzieci temat, odbywa się najczęściej w zakamarkach biblioteki. Rzadko dziecko zbiera się na odwagę by wypożyczyć  książkę do domu. Apelujemy więc do rodziców – bądźcie Państwo przewodnikami swoich pociech w zdobywaniu wiedzy także na ten temat. Nasza biblioteka zgromadziła wiele książek, które ułatwią te rozmowy.

Poród

Zestawienie bibliograficzne tej literatury jest dostępne pod adresem:

Na wesoło:

Mała dziewczynka pyta swoją mamę: – Mamo, skąd ja wzięłam się na świecie? – No… – wyjąkuje mama zakłopotana – Przyniósł cię… bocian…- To akurat wiem, mamo. Ale bocian był tylko dostarczycielem. A kto był producentem?

Księga humoru dla dzieci. – Białystok, 2011

Odwiedź nas na Facebooku