Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (październik 2012)

Czytam Sobie

Seria Czytam Sobie

Wszystkim dzieciom zmęczonym składaniem literek, wydawnictwo “Egmont” proponuje nową serię wydawniczą “Czytam Sobie”. Do współpracy przy tworzeniu serii wydawnictwo zaprosiło wielu znanych autorów książek dla dzieci. Należy do  tej grupy Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Małgorzata Strzałkowska, Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak.  Książki z tej serii  zawierają tekst pisany dużą czcionką, która ułatwia czytanie. Każda z nich to zupełnie nowa, atrakcyjna opowieść. A o tym, czy dziecko czyta ze zrozumieniem łatwo się przekonać, zadając pytania do tekstu, które ulokowano na “skrzydełkach” każdej z książek.

Seria podzielona jest na trzy poziomy zależnie od stopnia trudności tekstu:

Poziom 1 Składam słowa (krótkie zdania, tekst pomocny w ćwiczeniu głoskowania)

Kto polubi trolla?

Kto polubi trola

Poziom 2 Składam zdania (dłuższe zdania, ćwiczenie sylabizowania)

Skarb Arubaby

Poziom 3 Połykam strony (dłuższe i bardziej złożone zdania, trudniejsze słowa wyjaśnia słownik)

Szarka

Odwiedź nas na Facebooku