Spacer po bibliotece

PostHeaderIcon Gdzie szukać mądrości

Gdzie szukać mądrości

Sowa

W jaki sposób wytłumaczyć przedszkolakom co kryje się pod słowem  “mądrość”?. Jest to trudne zadanie, a właśnie o takie zajęcia poprosiła dla swojej grupy nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 112 Przygotowano więc pogadankę, w trakcie której starano się wytłumaczyć dzieciom co tak naprawdę składa się na pojęcie “mądrość” i dlaczego prawdziwa mądrość to nie tylko wiedza książkowa, ale również doświadczenie życiowe, mądrości ludowe, rady starszych osób, nauczycieli.

Temat wzbudził duże zaciekawienie. Dzieci opowiadały jak same rozumieją to pojęcie, starały się wytłumaczyć przeczytane przysłowia. Jako przykład mądrych działań posłużyły opowiadania z książki “Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie”. Zabawa w Mędrca Na zakończenie zaproponowano zabawę w “Mędrca”, w trakcie której jedno z dzieci wcieliło się w osobę, która wie wszystko, a pozostałe zadawały mu pytania i oczekiwały odpowiedzi. Pogadance towarzyszyła wystawka książek, dzięki którym na pewno możemy być mądrzejsi.

Zasłuchani

Mądrość przysłowia