Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Historia i budowa książki dla najmłodszych

O czym można rozmawiać w bibliotece? Oczywiście o książkach!!! Nie było więc dla nas zaskoczeniem, gdy nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 112 Historia i budowa książkipoprosiła o przygotowanie pogadanki dla swojej grupy na temat historii książki i jej budowy. Na początku spotkania, dzieci dowiedziały się jak komunikowali się ludzie w dawnych czasach, począwszy od rysunków naskalnych, poprzez gliniane tabliczki, hieroglify, bogato ilustrowane manuskrypty średniowieczne, aż po książkę drukowaną. Opowiadanie wzbogaciła prezentacja rekwizytów takich jak imitacje tabliczek glinianych, odzwierciedlenie hieroglifów na papirusie, papieru czerpanego, stalówki, a także wielobarwnych ilustracji dotyczących omawianego tematu.

W drugiej części pogadanki dzieci poznały proces powstawania książki oraz jej budowę. Podsumowaniem rozmowy było przeczytanie tekstu Beaty Ostrowickiej pt. “Nowa książeczka   “ zamieszczonego w “Świerszczyku”. Na zakończenie spotkania rozdano przedszkolakom, Własna książeczka przygotowane wcześniej “czyste książeczki”. Zadaniem dzieci było wypełnienie ich treścią i ilustracjami. Własna książeczka

Własna książeczka

04 lutego 2013 r.