Spacer po bibliotece

ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Poznajemy zawody – bibliotekarka, bibliotekarz

Szukamy potrzebnej książki w katalogu

Na dzisiejszych zajęciach spróbowano pokazać dzieciom na czym polega zawód bibliotekarki. Przedstawiono m.in. odchodzący już do historii krzyżowy system wypożyczania książek, którego elementami były karty książek i czytelnika. Dzieci miały do dyspozycji trzy stanowiska imitujące bibliotekę. Przy pierwszym wypożyczane były książki zabawki, przy drugim wiersze i bajki, a przy ostatnim dziecięce książki popularnonaukowe. Przedszkolaki mogły wykorzystywać przygotowane wcześniej karty czytelnika, bawiły się więc w wypożyczanie książek oraz wyszukiwanie w katalogu kartkowym tytułów, o które pytali “czytelnicy”. Zajęcia dopełniła pogadanka na temat prezentowanego zawodu oraz czytanie książki “Franklin i książka z biblioteki”.

W bibliotece Wypożyczamy książki zabawki

Książki popularnonaukowe

Wiersze i bajki

Zagadka:

On znajdzie twą lekturę, jeżeli poczekasz.
Zna on bardzo wiele książek. Kto to?….

Wielka księga zagadek / Arkadiusz Maćkowiak. – Gdańsk, 2012

Łódź, 18 lutego 2013 r.