Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (marzec 2013)

Sztuka Rycerze

Seria książek “Świat w Obrazkach” Wydawnictwa Olesiejuk jest adresowana do młodszych czytelników (ich wiek określono jako 7+). Jak sugeruje nazwa serii to obrazki opowiadają świat, a tekst je tylko uzupełnia. Każda z książek tej serii wydawniczej doskonale nadaje się do wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicem, który staje się przewodnikiem po świecie wiedzy. Twórcy serii z zadania atrakcyjnego przedstawienia nowych obszarów wiedzy wyszli zwycięsko.

Czasy prehistoryczne

Sztuka” – w tej książce autorzy proponują poznanie  dzieł i twórców oraz mnóstwo ciekawostek z różnych działów sztuki – architektury, malarstwa, rzeźby,  fotografii i filmu,  muzyki i tańca. Bo warto przecież wiedzieć n.p. dlaczego Picasso malował kanciaste twarze, jak działa aparat fotograficzny, z jakich powodów budowano piramidy lub jakie były pierwsze instrumenty muzyczne, oraz jak powstaje film i kto się do tego przyczynia?

Paź

Rycerze”  to wędrówka w czasy średniowiecza i działających na dziecięcą wyobraźnię bohaterów tej epoki, a wśród nich – króla, królowej, księżniczek, książąt i najbardziej lubianych mieszkańców zamków – rycerzy. To zwyczaje rycerskie  ciągle budzą ogromne  zainteresowanie małych czytelników. Mamy nadzieję, że lektura tej książki będzie dla nich ogromną przyjemnością, tym bardziej, że  zawiera też zadania i zabawy plastyczne.

Dowodem na różnorodność tematów poruszanych w kolejnych tomikach są książki z tej serii znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki : Dzieci Świata, Las, Miasto, Muzyka, Smoki, Strażacy,  Transport oraz Wieś.

Świat w obrazkach

Odwiedź nas na Facebooku