Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Wielki rajd dookoła świata

Przez kontynenty

Zbliżają się wakacje, czas wyjazdów na kolonie, obozy i wczasy. Coraz więcej dzieci spędza je poza granicami naszego kraju, w różnych zakątkach świata. Dlatego też wiadomości z zajęć pod hasłem “Wielki rajd dookoła świata” przydadzą się tym, którzy podróżują po świecie, ale także tym, którzy pozostają w kraju dostarczą ciekawej wiedzy z geografii i kultury różnych kontynentów.

Ameryka  i Australia

Chiny, Japonia

Na zajęcia zaprosiliśmy uczniów kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 164. Klasę podzielono na cztery grupy. Dla każdej przygotowano stanowisko pracy, na które składały się książki i rekwizyty dotyczące wylosowanego wcześniej kontynentu. Zadaniem uczniów było wyszukanie najważniejszych i najciekawszych informacji dotyczących ich kontynentu, oraz przygotowanie scenki charakterystycznej dla danego obszaru np. rytuał picia herbaty w Japonii. Zajęcia zakończyły się prezentacją prac każdej grupy.

Rytuał picia herbaty

Narada pokojowa