Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (czerwiec 2013)

Oto jest Paryż

Przed nami Paryż, stolica Francji. A w nim: pięć milionów mieszkańców,
wielka rzeka – Sekwana, dziesiątki pomników,
zabytkowych kościołów, muzeów i … tysiące kotów.

Wakacje i urlop to czas długo oczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Spełniają się wtedy często marzenia o podróżach i przygodach. O kierunku podróży na ogół decydują dorośli, którzy szybko trafiają do informacji turystycznej za pośrednictwem książki lub Internetu. Małe możliwości wyboru takich książek mieli za to mali podróżnicy. Dlatego też z przyjemnością możemy im zaproponować zwiedzanie Paryża  z Miroslavem Šaškiem, czeskim pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci. Polecana przez nas książka nosi tytuł Oto jest Paryż  i należy do serii o najpiękniejszych miastach świata, kolejne tytuły to Oto jest LondynOto jest Nowy Jork, które mamy nadzieję, także trafią do naszej biblioteki.

Wieża Eiffla Oto jest Paryż   to “album” z ilustracjami w stylu retro,  które oddają klimat Paryża lat sześćdziesiątych pobudzając jednocześnie dziecięcą wyobraźnię. Wspólne przygotowania do podróży pozwolą na spacer po Paryżu i poznanie słynnych budowli,  artystów i ich dzieł. Spacer brzegiem Sekwany, zwiedzanie Luwru i wieży Eiiffla , poznanie życia zwykłych i niezwykłych paryżan w połączeniu z konfrontacją “na żywo” będzie frajdą dla całej rodziny.

Katedra Notre Dame

Łuk Triumfalny

Znakomitą rekomendacją dla książek Miroslava Šaška jest nagroda dla Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku przyznana przez “New York Times” w latach 1959 i 1960 oraz zasłużone miejsce wśród klasyków ilustracji książek dla dzieci.

Do podróży po krajach Europy zapraszamy także z Łukaszem Dębskim i Anną Kaszubą-Dębską, autorami przewodników dla dzieci: Francja, Grecja, Włochy, które są dostępne w naszej bibliotece.Francja  GracjaWłochy

Odwiedź nas na Facebooku