Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Zbiory biblioteki – gry na konsolę PlayStation 2

PlayStation 2

W latach 90-tych ubiegłego wieku biblioteka chcąc wzbogacić swoją ofertę spędzania wolnego czasu, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży zakupiła konsolę gier telewizyjnych “Pegasus”. Zakup ten stał się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”. Dzieci bardzo chętnie korzystały z nowej możliwości. Następcą “Pegasusa” stała się konsola PlayStation 2 produkcji Sony Computer Entertainment wyposażona w kartę pamięci, dzięki której można zapisywać stan gry. Konsola poza uruchamianiem gier przeznaczonych na te platformę pozwalała również na odtwarzanie filmów na dyskach DVD-Video oraz muzyki na dyskach CD-Audio. co dało możliwość organizacji projekcji filmów dla dzieci.Biblioteczny zbiór gier PlayStation 2 Wraz z konsolą zakupiono gry wideo starając się wykorzystać sugestie bibliotecznych graczy. Obecnie zbiór gier liczy 9 zainwentaryzowanych jednostek i kilka pozycji, które otrzymaliśmy w darze. Niestety z powodu braku środków ilość gier nie powiększa się. Niemniej jednak w zbiorze posiadamy kilka takich w które dzieci grają bardzo chętnie.

Należą do nich:

FIFA 08

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa więc nic dziwnego, że gry, w których uczestnicy mogą wcielić się w znanych zawodników cieszą się dużym zainteresowaniem. Do grupy takich gier należy FIFA 08, w tej grze uczestnicy mają do wyboru kilka możliwości a wśród nich:

• -Zostań gwiazdą – w trybie tym możemy grać jednym zawodnikiem w drużynie oraz założyć z kolegami spółkę, celem jest wygrać ligę i zostać gwiazdą
  • -Twórz formację – możemy stworzyć formację i przypisać ją dowolnemu klubowi
  • -Gra formacją – w meczu towarzyskim możemy zagrać formacją czyli napastnicy, pomocnicy, obrońcy oraz bramkarz
    -Trening w trybie menadżerskim – dostępna jest możliwość zaplanowania treningu

Need For Speed Underground

To gra dla wielbicieli samochodów, która daje im możliwość jazdy najszybszymi i najdroższymi samochodami świata. Gracz bierze nie tylko udział w wyścigach, ale dysponuje także – w miarę wygrywania kolejnych wyścigów – coraz większą kwotą pieniędzy i tym samym dokonuje modyfikacji dotyczącej wyglądu samochodu i jego osiągów.need for speed

7 Wonders of Ancient World

7 wonders of the Ancient World” to gra logiczna, pozwalająca przenieść się do starożytności, poznać wiszące ogrody Semiramidy, świątynię Artemidy w Efezie, latarnię morską na Faros czy Kolosa z Rodos. Posiada ona także walor edukacyjny – zaliczając kolejne poziomy użytkownik dowiaduje się wielu interesujących informacji na temat danej budowli czy posągu. Przystępując do zabawy należy praktycznie od podstaw zbudować każdy z siedmiu cudów świata starożytnego. Odbywa się to poprzez odpowiednie układanie kolorowych kamieni na planszy grupując minimum trzy takie same elementy, dzięki czemu budowniczowie zaopatrywani są w niezbędne materiały. Gra jest na czas, należy więc wykazać się się spostrzegawczością i analitycznym myśleniem. Gra zawiera 49 poziomów. Nieliniowy przebieg rozgrywki pozwala na rozpoczęcie i przerwanie zabawy w dowolnym miejscu. Sukcesywnie zaliczając kolejne etapy odkrywa się atrakcyjne bonusy. (źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9731)

Harry Potter i książę półkrwi

W grze “Harry Potter i książę półkrwi” gracze poczują się jak ich ulubiony bohater z powieści Joanne K. Rowling o dzielnym młodym czarodzieju. Wędrując po Hogwardzie odkrywają świat Harrego i jego przyjaciół, uczestniczą m. in. w zajęciach z eliksirów, biorą udział w pojedynkach, przygotowują sie do rozgrywek o puchar Quidditcha, ćwiczą swoje umiejętności jako ścigający, obrońca lub szukający. A to tylko niewiele możliwości jakie daje ta gra prowadząc jej uczestników przez długi szósty rok nauki Harrego do punktu kulminacyjnego jakim jest odkrycie tożsamości księcia półkrwi.

Moto gp

Miłośnikom sportów motorowych dużą przyjemność sprawi gra “Moto gp”. W grze mamy 3 poziomy trudności oraz 5 trybów gry. W najbardziej rozbudowanym trybie sezonowym gracz staje się kierowcą w prawdziwej zawodowej drużynie. Ma szansę odbyć jazdę próbną aby poćwiczyć na torze przed prawdziwym wyścigiem, następnie bierze udział w jeździe kwalifikacyjnej, a jego zadaniem jest osiągnięcie jak najlepszego czasu okrążenia. Na koniec bierze udział w wyścigu, w którym (jeżeli zdobędzie odpowiednia ilość punktów) zostanie uhonorowany tytułem Mistrza Świata.

Donald Duck: Quack Attack

Zabawna gra z Kaczorem Donaldem w roli głównej. Każdy gracz wcielając się sympatycznego kaczora wyrusza w niebezpieczną podróż przez cztery krainy, aby uratować Daisy porwana przez złego czarnoksiężnika. Ponieważ Donald Duck to gra zręcznościowa, uczestnicy gry muszą wykazać się zręcznością, będą bowiem zmuszeni odkrywać kolejne światy, omijać niebezpieczne stwory i zbierać różne przedmioty.kaczor Donald

Zapraszamy do zabawy

Odwiedź nas na Facebooku