Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (styczeń 2014)

baletnica

Bajki baletowe

Jezioro łabędzie Balet to najtrudniejsza w odbiorze forma sztuki, dlatego wymaga pewnego przygotowania widza do zrozumienia snującej się na scenie opowieści. I właśnie taką przygotowującą rolę spełnia seria książek “Bajki baletowe” przeznaczona dla młodego czytelnika, która wprowadza go w cudowny świat baletu. Na treść książek składa się krótka bajka napisana na podstawie libretta baletu, dalsza część to Coppelia esej łatwy do zrozumienia przez młodych czytelników, który opowiada o historii powstania utworu. Kolejną część książki stanowi streszczenie utworu rozpisane na poszczególne akty oraz krótkie noty bibliograficzne autorów omawianego przedstawienia. Całość uzupełnia słowniczek pojęć baletowych. Ciekawym dodatkiem są tablice przedstawiające między innymi figury baletowe, scenografię teatralną, stroje oraz obuwie do tańca. Seria “Bajki baletowe” to książki pięknie ilustrowane, które z pewnością zachęcą rodziców i ich dzieci do obejrzenia opowieści baletowych o których przeczytali w książkach.

Strój baletowy Podstawowa pozycja nóg i rąk w balecie Pointy Baletki

(Zdjęcie baletnicy pochodzi ze strony: http://www.vita-sport.pl/artykul/balet-dla-dzieci-152.html)

Odwiedź nas na Facebooku