Ułóż smoka

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Poznajemy zawody – kucharka, kucharz

Poznajemy zawody - kucharka, kucharz

Już od dawna wiadomo, że najmłodsze dzieci lubią pomagać w gotowaniu, dlatego nie zdziwiła nas prośba nauczycielek z PM nr 112 aby w ramach kolejnej pogadanki z cyklu „Poznajemy zawody” przedstawić zawód kucharza. Przygotowano zajęcia, podczas których dzieci wysłuchały opowiadania „Mam przyjaciela kucharza” z serii „Mądra mysz”, a następnie przystąpiły do przyrządzania swojego ulubionego dania, wykorzystując do tego celu wycinki z kolorowych czasopism przedstawiające różne potrawy i naklejając je na przygotowanych papierowych talerzykach. Całą zabawę ilustruje film, a wykorzystane w nim przepisy pochodzą z książki Marii Ohrn “Moja pierwsza książka kucharska”, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Odwiedź nas na Facebooku