Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon “Lekcja życia” i “Wiem wszystko”

Nowy obraz

W ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie “Kapslowe gry i zabawy” zorganizowano dwie imprezy. Pierwsza z nich to przedstawienie krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki “Maska” pt. “Lekcja życia”. Spektakl, w którym wystąpiło dwoje aktorów pokazywał jak szybką jest droga prowadząca do narkomanii i jak trudno jest potem wrócić do realnego życia. Aktorzy przedstawiając swoje postaci, odwoływali się często do widowni, dzięki czemu dzieci mogły brać aktywny udział w toczących się wydarzeniach. Przedstawienie zakończono podsumowaniem, którego najważniejszą tezą było to, że trzeba umieć powiedzieć  “nie” wszystkim, którzy namawiają nas do wzięcia narkotyków.  W przedstawieniu wzięły udział dwie klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 164.

Drugą imprezą był konkurs wiedzy pt. “Wiem wszystko”. Pytania ułożono w trzech grupach tematycznych, dotyczyły Łodzi, Polski, świata i bajek. Pomocą była prezentacja multimedialna, która obok pytań zawierała odpowiedzi ilustrowane zdjęciami, co niewątpliwie pomogło utrwalić te wiadomości. Nagrody Dzieci, które odpowiadały najlepiej dostały książki, wszystkie natomiast otrzymały nagrody: farby plakatowe, kolorowe długopisy i książeczki z nalepkami. W zabawie uczestniczyły dzieci z Ogniska TPD w Łodzi.

Zaczynamy zabawę

Podsumowanie konkursu i wręczanie nagród

Zwycięzca

7 maja 2014