Spacer po bibliotece

Filia nr 2,
ul Wróblewskiego 67
tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Nasza recenzja – Twój wybór (maj 2014)

Dawniej i dziś

Wydawnictwo Media Rodzina znana z serii ”Mądra mysz” – w której ukazały się książeczki edukacyjne z cyklu “Mam przyjaciela …” – traktujące o różnych zawodach – wydało książkę “Dawniej i dziś” dzięki której młodzi czytelnicy mają możliwość dowiedzieć się, jak żyli ich rówieśnicy sto lat temu. Na kolorowych rozkładanych kartach przedstawiono na zasadzie porównania życie codzienne dwóch rodzin pewniej kamienicy. I tak po lewej stronie śledzimy losy rodziny sprzed stu lat, a po prawej rodziny żyjącej w czasach obecnych.

Dawniej Dziś

Przeglądając kolejne karty książki obserwujemy jak zmieniały się warunki mieszkaniowe, czym kiedyś poruszano się po mieście, a czym dzisiaj, jak wyglądała szkoła dawniej, jak obecnie, jak dzieci spędzały czas wolny kiedyś, jak dziś. Porównanie dotyczyło także opieki medycznej, sposobu dokonywania zakupów oraz czasu spędzanego w rodzinnym gronie.

Na ostatniej stronie znajdujemy propozycję od autorów dla naszej wyobraźni – czyli jak będzie wyglądało życie w tym domu za kolejne sto lat.

W naszym księgozbiorze znajdują się także inne książki z tej serii. A o to niektóre z nich:

Mam przyjaciółkę księgarkę Mm przyjaciela policjanta Mam przyjaciółkę dentystkęMam przyjaciela kierowcę ciężarówki

Odwiedź nas na Facebooku