Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Dwie Dorotki – przedstawienie kukiełkowe

Dwie Dorotki

Daleko stąd, daleko… za górą wysoką, za rzeką szeroką była wioska, a w tej wiosce biała chata, a w tej chacie mieszkał kmieć Pazurek z żona Pazurkową. I były w chacie dwie Dorotki

“Dwie Dorotki” to bajka, która opowiada o dobrej i złej siostrze i o tym, jak ich postępowanie zostało odpowiednio nagrodzone. Bajkę napisała Janina Porazińska i na tym tekście oparto scenariusz nowego przedstawienia w Bibliotecznym Teatrzyku Lalek. Kukiełki i scenografię wykonały bibliotekarki i one też po raz kolejny animowały kukiełki, użyczając im swoich głosów. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i nauczycielek.

Dwie Dorotki

Łódź, w lutym 2015 r.

W 1956 r. w oparciu o bajkę Janiny Porazińskiej powstał lalkowy film animowany dla dzieci w reżyserii Zenona Wasilewskiego. Z filmu tego pochodzi kadr:

Dwie Dorotki1956

(Fotografię przejęto ze strony:http://fototeka.fn.org.pl/)

Odwiedź nas na Facebooku