Spacer po bibliotece

tel. 42 688-31-30

PostHeaderIcon Początek ery druku

Jan Gutenberg

Jan Gutenberg, nazywany ojcem współczesnego drukarstwa jest niewątpliwie postacią, którą warto poznać, a ponieważ w tym roku mija 615 rocznica urodzin drukarza przygotowano prezentację pokazującą jego sylwetkę i osiągnięcia. Na imprezę zaproszono uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 164. Dzieci dowiedziały się na czym polegał wynalazek Gutenberga, obejrzały zdjęcia czcionek i prasy drukarskiej, zobaczyły w jaki sposób składano tekst, a potem go drukowano. Pokazano także miejsca upamiętniające postać drukarza, a na zakończenie uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla rozwoju cywilizacyjnego miało wynalezienie druku. Po obejrzeniu prezentacji dzieci przeszły do czytelni gdzie ozdabiały wcześniej przygotowane teksty według wzoru pierwszych tekstów drukowanych. Do zabawy wykorzystano też zestaw czcionek “Mały drukarz”

Ręcznie zdobiony, drukowany tekst

Prezentacja